Atrakcje

Najlepsze atrakcje w okolicy

Rowery

Każdemu, kto zasmakował górskiej turystyki rowerowej, przekonał się o atutach tej formy aktywnego wypoczynku. Przemierzanie górskich szlaków na rowerze daje możliwość pokonywania większych dystansów niż pieszo, niesie ze sobą poczucie przestrzeni i niezależności, podnosi niejednokrotnie poziom adrenaliny oraz przysparza wiele pozytywnych emocji.

Rowery

Szlaki Turystyczne

Szlaki turystyczne Karkonoszy i Gór Izerskich

Turystyka piesza ma w naszych górach bogate, kilkusetletnie tradycje.

Sudety Zachodnie to region o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Sieć szlaków turystycznych, prowadzących od atrakcji do atrakcji, od schroniska do schroniska, tworzy bardzo przyjazny klimat dla górskich wędrówek i to nie tylko dla wprawionych piechurów.

źródło: http://www.szklarskaporeba.pl/

Szlaki Turystyczne

Sporty Ekstremalne

Park linowy znajduje się na terenie parku miejskiego w centrum miasta, przy ul. Obrońców Pokoju - naprzeciwko Skweru Radiowej Trójki.

Na uczestników czekają dwie trasy linowe o różnym stopniu trudności.Pierwsza to zielona, której przeszkody zainstalowane są na wysokości od 4 do 10 m wysokości.Druga to czerwona o podniesionym stopniu trudności przeszkód zainstalowanych na wysokości od 6 do 18 m nad ziemią. Łącznie goście mają do pokonania 26 stanowisk o łącznej długości ok. 400m.

Sporty Ekstremalne

Narciarstwo

Szklarska Poręba jest największym ośrodkiem narciarskim w polskich Karkonoszach i jednym z największych w Sudetach. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji prawie 15 km tras i 20 wyciągów narciarskich oraz linowych kolei krzesełkowych. Większość jest na stokach górującej nad miastem Szrenicy.

Na stokach Szrenicy przygotowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 12 km. Są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

źródło: http://www.szklarskaporeba.pl/

Narciarstwo